GEÇMİŞTEN GELEN DERİNLİK…


Rönesans dönemiyle birlikte başlayan özgürlük döneminde insanlar bazı şeyleri sorgulamaya başladı, yaratma gücüne sahip olma istekleri arttı ve buna paralel olarak sanata bakış açıları değişti. Bu dönemde birçok sanat akımı ortaya çıktı ve var olanlar geliştirildi. Mücevherat sektörü de bu süreçte önemli aşamalar kaydetti.

İlk mücevher atölyeleri bu dönemde kuruldu ve mücevher üretimi dededen toruna geçerek devam etti. Özel sipariş ile üretimi yapılmaya başlayan nadide parçaların ilk örnekleri İtalya’da tasarlanmaya başlandı. Bu sistemle çalışan bazı markalar günümüzde hala aktif kalmayı başardı ve Klasik Rönesans tarzı dekorasyonlarla bezeli atölyelerin duvar araları ile küçük odalarında sergilenen İtalyan mücevher sanatı bugün de aynı gelenek ile yaşamaya devam ediyor.

Mücevher sektöründe üç kuşaktır faaliyet gösteren Koç ailesi de bu eşsiz geleneği bozmayıp eşsiz mücevherlere el emeğini ve gelişen teknolojiyi de ekleyip yeni tasarımları ile günümüzde adından söz ettirmeyi başardı. İtalya’da süregelen eşsiz tasarım ruhunu kendine örnek alan aile zamanla dünyaya açılmayı hedefleyerek kendi atölyesini oluşturdu. Farklı tasarımcıları ve atölyeleri bünyesine katarak 2000 yılında İl Bernardo markasını kurdu.

Dünyaya açılma hedefi doğrultusunda Balkan, Rus, Türki Cumhuriyetleri ve Ortadoğu pazarına köprü vazifesi gören Türk mücevher sektörünün kalbi İSTANBUL da Showroom ve mağaza açarak İtalya da ürettiği ürünleri böylesine büyük ve önemli pazarlara ulaştırarak adını duyurmuştur. Bu süreçle birlikte dünyanın birçok yerinde açtığı satış noktası sayısı 600’ü geçmiştir.

2013 yılıyla beraber tasarımlarına yeni ürünler katmayı planlayan İl Bernardo altın ürünlerinin yanı sıra özel tasarım pırlanta mücevherler üreterek Türkiye genelinde bayiliklerini arttırmayı hedefliyor. Yakın gelecekte butik konseptine sahip olmayı hedefleyen marka, İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelindeki AVM'lerde mağaza zincirleri açmaya başladı. Ayrıca ihracat hedeflerinde büyümeye giden marka, Rusya pazarından sonra batıya doğru hareketlenmeyi amaçlıyor.

İl Bernardo, Yüzyıllardır kadınlar için vazgeçilmez aksesuarlar olan altın, pırlanta ve değerli taşların zarif detaylarındaki ihtişamı ve İtalyan şıklığını yakın zamanda konsept mağazalarda sizlerle buluşturmaya devam edecek.

VİZYON


Farklı zevklere hitap eden lüks ürünlerin tasarımını yapmak ve koşulsuz müşteri memnuniyetini esas almak.

MİSYON


Değerli taş ve madenleri, farklı tasarımlar ve özel işçilikle her zaman kullanılabilecek eşsiz mücevherlere dönüştürmek.
Hizmette evrensel kaliteyi baz alarak konsept mağazalarımızda müşterilerimiz ile buluşturmak.

TASARIM


Yüzyıllardır altını işleyen, tasarlayan, sektörde öncü olan İtalyan şıklığı ve kalitesi İl Bernardo güvencesiyle sizlere sunuluyor. Marka, İtalya'nın taş işleme geleneğini modern sanatla buluşturuyor ve tasarımlarıyla göz doldurmaya devam ediyor.

İl Bernardo altın ve değerli taşların ihtişamlı zarafatini, ilk günkü duyguyla, sanatsal çalışmalarla birer tasarım harikası haline dönüştürüyor. Ürünlerini “İtalya’da imal edilmiştir” olgusuna layık olarak ve teknolojik imkanları kullanarak piyasaya sürüyor. Marka özgünlüğe ve şıklığa verdiği önem doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarıyla günümüzde sektörün önemli isimleriyle güvenilir ortaklıklar kurmayı başardı. Ayrıca bu özellikler İl Bernardo’nun bugün dünya pazarında da hızla büyümesini sağladı.

İl Bernardo, yaptıkları işin kendileri için ne ifade ettiğini şu cümlelerle özetliyor: “Bize göre mücevher, değerli taşlarla bezeli bir aksesuardan çok daha fazlasıdır. Bizim için her koleksiyon, her parça, her ince detay, kendimizi en iyi biçimde ifade etme yoludur. İşte özgünlüğümüzün ve şıklığımızın sırrı buradadır.”

KALİTE


Ürünlerin tasarlanmasında kullanılan malzemelerden, satışa sunulmasına ve satış sonrası müşteri hizmetlerine kadar her aşamada bütün bir memnuniyet sağlamak. Müşterilerimizin ve pazarın isteklerini takip edip bu doğrultuda üretim yapmak. İstekler doğrultusunda proaktif bir yol izlemek.

HEDEFLERİMİZ


  • Sektördeki yatırımlarımıza devam ederek uluslararası pazarda markamızı güçlendirmek.
  • Yurtiçinde ve yurtdışındaki satış noktalarımızı çoğaltmak.
  • Mücevher sektöründe dünyaca tanınan markalarla ortak projeler üretmek.
  • Sosyal sorumluluk projelerini takip etmek ve bu projelere olabildiğince çok katılarak ihtiyaç sahibi kurumlara yardımcı olmak.